Wymarzony prezent na I Komunię Świętą

Aktualności » Wymarzony prezent na I Komunię Świętą

Pierwsza Komunia Święta to nie tylko religijna uroczystość, ale także czas zakupów prezentów dla jej uczestników. Na tę okazję przygotowaliśmy listę komputerowych propozycji, które z pewnością przypadną do gustu obdarowanym dzieciom.

 

Co na komunijny prezent?

 

Mimo religijnego charakteru I Komunii Świętej nie można uniknąć rozmowy na temat prezentów. Jakie prezenty z tej okazji chcą otrzymać dzieci? Nie zegarek, nie rower. Już nieprzerwanie od wielu lat na liście najbardziej pożądanych komunijnych prezentów znajdują się elektroniczne gadżety, komputery i laptopy. Do pozostałych corocznych komunijnych hitów zaliczyć można produkty marki Apple (iPod, iPhone, iPad), quady i biżuterię (także sztabki złota).

 

Warto się zastanowić przed zakupem i zainwestować w rozwój młodego człowieka, zamiast mu podarować kolejną zabawkę. Pierwsza Komunia Święta to także idealna okazja, aby pobudzić u dzieci kreatywność i chęć nauki. Dlatego też idealną propozycją na komunijny prezent jest komputer lub laptop. Oprócz zapewnienia dziecku rozrywki, oferuje szereg możliwości edukacyjnych.

 

Komputery stacjonarne, czyli tak zwane desktopy, oferują przeważnie dużą moc oraz wydajność. Wyposażone są w mocne procesory oraz karty graficzne umożliwiające odtwarzanie zaawansowanych animacji 3D (w tym gier). W przypadku desktopa do nauki nie ma jednak potrzeby kupowania "superkomputera”. Najlepiej zdecydować się na model o wysokim współczynniku wydajność/cena. Baczną uwagę należy zwrócić na ilość zainstalowanej pamięci ram, pojemność dysku twardego oraz rodzaj procesora. Ten ostatni element jest niezmiernie ważny - to serce naszego komputera. Im będzie szybszy tym lepszy.

 

W przypadku laptopów, wybór na rynku komputerów przenośnych jest bardzo duży. Na prezent komunijny możemy wybierać spośród małych, mobilnych netbooków i najbardziej funkcjonalnych - laptopów i notebooków. Zaletą takiego prezentu są małe, kompaktowe i poręczne rozmiary. Dzięki temu bez przeszkód dziecko może pracować na laptopie w dowolnym miejscu. Dla młodego użytkownika komputera to bardzo ważne!