Jak przyspieszyć Firefoxa? - tutorial

Aktualności » Jak przyspieszyć Firefoxa? - tutorial

  •  

Poniżej znajdziesz informacje jak przyspieszyć Firefoxa. Omówimy w prosty i łatwy sposób czynności, dzięki którym poznasz sposób na optymalizację swojej przeglądarki internetowej Firefox pod kątem wydajności.

Sposobów na przyspieszenie Firefoxa jest wiele. Od podstawowych zmian w ustawieniach zapisu historii, czy danych tymczasowych (temporarary internet files) po korzystanie z zewnętrznych programów optymalizujących. My znaleźliśmy jeden, prosty, ale za to skuteczny sposób na przyspieszenie przeglądarki internetowej Firefox. Sposób jest skuteczny także dla najnowszych wersji Firefox (np. Firefox 16). Największego przyrostu wydajności przeglądarki Firefox mogą spodziewać się użytkownicy słabszych komputerów np. Netbooków na procesorze Intel Atom. Sposób ten nie wymaga instalowania jakiegokolwiek oprogramowania i tworzenia np. partycji za pomocą programu RAM Disk.

Jeśli Twój Firefox przestał być wydajny, zamula, często się wiesza - zoptymalizuj jego ustawienie.

Jak przyspieszyczć i zoptymalizować Firefoxa - czynności jakie należy wykonać:

1. W pasku adresu przeglądarki wpisujemy: about:config:
2. Wyszukujemy wpisu "browser.cache.memory.enable" i ustawiamy na true (klikamy dwukrotnie)
3. Wyszukujemy wpisu "browser.cache.disk.enable" i ustawiamy na false
4. Na końcu wyszukujemy wpisu "browser.cache.memory.capacity". Jeśli nie ma takiej pozycji tworzymy ją. Następnie modyfikujemy wartość wierwsza na "-1".
5. Gotowe! Miłego i szybkiego surfowania.