Dlaczego warto kupować komputery poleasingowe?

Aktualności » Dlaczego warto kupować komputery poleasingowe?

W większości przypadków komputery i laptopy poleasingowe są odkupywane od zagranicznych, dużych przedsiębiorstw, które dysponują budżetem na najlepszy i najdroższy sprzęt IT. Jest on wykorzystywany przez rok, dwa, a następnie wymieniany na nowy. Cena rynkowa tak drogiego sprzętu bardzo szybko spada i już po roku jego wartość jest znacznie niższa, mimo że komputery nie straciły na swojej jakości.

Ponadto biurowy sprzęt komputerowy (laptopy, drukarki, monitory i komputery poleasingowe) nosi nieznaczne ślady użytkowania.

Komputery poleasingowe to najwyższej klasy markowe produkty IBM, HP czy DELL. Komputery tych firm są kompletowane i składane w fabryce, co wyklucza nieudane konfiguracje przygotowywane przez niekompetentnych sprzedawców. Nowy markowy sprzęt IT jest drogi, dlatego zakup poleasingowego komputera, poleasingowych laptopów bądź poleasingowych drukarek to atrakcyjne połączenia dobrej oferty sprzętowej i korzystnych cen.

Dodatkowym atutem zakupu poleasingowych komputerów i laptopów jest fakt, że bardzo niskim kosztem można nabyć w pełni legalny system operacyjny Windows XP Professional. Zakupując komputery i laptopy poleasingowe, otrzymuje się sprzęt i oprogramowanie w cenie zbliżonej wyłącznie do nowego oprogramowania.

Warto również dodać, że zakup poleasingowych laptopów i komputerów to doskonała inwestycja, ponieważ używany sprzęt elektroniczny nie jest obciążony tak wyraźnym spadkiem wartości jak w przypadku nowego sprzętu, a w pełni dorównuje mu pod względem funkcjonalności. Po roku nowy komputer będzie wart mniej niż połowę swojej początkowej wartości. Z kolei w przypadku komputera poleasingowego będzie to spadek o około 35% początkowej wartości. Dla pełnego obrazu, porównajmy te wartości na konkretnych przykładach cenowych:

- zestaw poleasingowy sprzęt komputerowy: 750 zł, ubytek wartości o 35% czyli o 262zł po roku użytkowania,
- zestaw nowy sprzęt komputerowy: 2000 zł, ubytek wartości o 50% czyli o 1000zł po roku użytkowania.